Postet nga: “UBO Consulting”

Besnik Bislimi: Nëse zgjedhjet do të mbaheshin në qershor, LVV do të fitonte 56 ulëse

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes, Besnik Beslimi, ka prezantuar para mediave sondazhin e realizuar nga Kompania UBO Consulting, që merret me hulumtimin e tregut, hulumtimet socio-ekonomike dhe politike ...

Kompania e sondazheve i reagon këshilltarit të presidentit: Nuk kemi afërsi me asnjë subjekt politik

Kompania UBO Consulting, që merret me hulumtimin e tregut, hulumtimet socio-ekonomike dhe politike në Kosovë, përmes një komunikate ka thënë se nuk ka afërsi me asnjë subjekt ...

Hulumtimi tregon sa para i shpenzuan kosovarët për festat e fundvitit

UBO Consulting, një kompani vendore për hulumtime, ka realizuar hulumtimin e fundit për shpenzimet e familjeve kosovare gjatë festave të fundvitit.

Kohë sondazhesh politike, por sa janë të besueshme?

Partitë politike në Kosovë ende pa u caktuar data e zgjedhjeve të jashtëzakonshme dhe ende pa u shpërndarë Kuvendi i Kosovës, kanë angazhuar organizata dhe kompani të ...

Dhimbja e LDK-së, Votuesit e Saj po i Bashkohen VV-së

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas një komunikate të LDK-së, e cila ironizonte me sondazhin, i cili sipas saj ishte porositur nga VV, dhe e akuzonte këtë të ...

LDK Ironizon me ‘Sondazhin e VV-së’

LDK-ja e kryeministrit Isa Mustafa ka ironizuar me të gjeturat e kompanisë “UBO Consulting”, e cila ditë më parë publikoi një sondazh që e rangonte atë në pozitën e ...