Postet nga: TVSh

Murati thotë se deri në fund të këtij viti do të bëhet ndryshimi për Ligjin për TVSh-në

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se deri në fund të këtij viti pritet të bëhet ndryshimi i Ligjit për TVSh-në.

policia atk

Skema e vjedhjes së 2.8 milionë eurove në emër të rimbursimit nga TVSH

Muaj më parë në zyrat e Administratës Tatimore të Kosovës kishte aplikuar një person për t'u rimbursuar nga TVSH-ja ndërsa kishte prezantuar 23 fatura, vlera e të ...

Mbi 6 mijë njerëz nënshkruajnë për heqjen e TVSH-së për produktet menstruale

Tri ditë më parë është nisur një peticion për heqjen e tatimit mbi vlerën e shtuar (TVSH) prej 18% për pecetat menstruale dhe tamponët, nën moton “...

LDK kërkon uljen e TVSh-së në faturat e energjisë elektrike

Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërkuar uljen e TVSh-së në faturat e energjisë elektrike, deri në tejkalimin e situatës.

ATK-ja lanson projektin ‘Kreditimi i TVSH-së’

Administrata Tatimore e Kosovës përmes një komunikate për media ka njoftuar lansimin e projektit “Kredimitimi i TVSH-së” për të cilin thotë se, shënon projektin e ...

PDK kërkon heqjen e TVSH-së nga faturat e energjisë elektrike

Partia Demokratike e Kosovës(PDK) ka propozuar që të largohet Tatimi mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) nga faturat e energjisë elektrike, sipas tyre për të parandaluar shtrenjtimin ...

PDK fton qeverinë ta heq akcizën në naftë dhe ta zbresë TVSH-në nga produktet esenciale

Partia Demokratike e Kosovës përmes një konference për media i ka bërë thirrje qeverisë që të reagoj urgjentisht në raport me krizën ekonomike në vend.

Shteti mbledh më shumë të hyra falë rritjes së çmimit të naftës

Dogana i ka mbledhur 168 milionë e 354 mijë e 21 euro taksa nga importi i naftës në 6-mujorin e këtij viti. Këto taksa përfshijnë akcizën dhe TVSH-në ...