Postet nga: tuneli

Danimarka dhe Gjermania po e ndërtojnë tunelin më të gjatë nëntokësor në botë

Duke zbritur deri në 40 metra nën Detin Baltik, tuneli më i gjatë i zhytur në botë do ta lidhë Danimarkën dhe Gjermaninë, duke reduktuar kohën e udhë...

Romë - Një person nxirret nga një tunel i shembur, dyshohet se kishte planifikuar një grabitje bankare

Një burrë i shpëtuar nga rrënojat e një tuneli të shembur në Romë është akuzuar për gërmimin e tij si pjesë e një komploti për ...

Hapet rruga e re, shkurtohet për 3 orë rruga për në Sarandë - VIDEO

Rruga e re Kardhiq-Delvinë, e cila shkurton kohën e udhëtimit drejt Sarandës, është hapur sot.

VIDEO - Meksikë, tuneli që u përdor për trafikun e drogës drejt ShBA-ve

Autoritetet në Meksikë zbuluan një tunel që është përdorur për trafikun e drogës nga qyteti kufitar meksikan Tijuana në drejtim të Shteteve të Bashkuara.

Prishtina planifikon të rikthejë identitetin e zonës së vjetër duke e lidhur me qendrën e shtruar rrugët me kalldrëm

Komuna e Prishtinës ka në plan që zonën e vjetër të qytetit ta shtrojë me kalldrëm për t’i kthyer identitetin e humbur arkitektonik.

Shembet hyrja e tunelit në rrugën e re Kardhiq-Delvinë

Dalja e tunelit të Skërficës, në anën e Delvinës, pjesë e rrugës Kardhiq-Delvinë është mbuluar nga dherat dhe gurët për shkak të një ...

Prishtina fillon procedurat për ndërtimin e tunelit në rrugën 'Agim Ramadani'

Ndërtimi i tunelit në rrugën “Agim Ramadani” i cili pritet të lidh pjesën e vjetër të qytetit me qendrën, ka hyrë në proces të prokurimit.

Zbulohet tuneli më i gjatë i kontrabandës në kufirin SHBA-Meksikë