Postet nga: Trusti

Kurti vizitoi Trustin: Fuqizimi i institucionit është i rëndësishëm

Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Hekuran Murati, kanë vizituar sot Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës (Trust).

Ndëshkimet dhe procedurat për Tatimet në Paga në Kosovë

Bizneset mund të gjobiten e puntorë të ndodhen në situata jo të mira nëse për ta nuk paguhen tatimet dhe kontributet pensionale.

Kuvendi zgjodhi kryesuesin dhe anëtarët e bordit të Trustit

Me 61 vota për, Kuvendi i Kosovës ë enjten në mbrëmje ka zgjedhur kryesuesin dhe anëtarët e bordit të Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës.

Rishpallet edhe njëherë konkursi për Bordin e Trustit

Komisioni për përzgjedhjen e Bordit drejtues të Fondit të Kursimeve Pensionale të Kosovës -Trust, ka bërë të ditur se ka rishpallur edhe njëherë konkursin pë...

Hoti: Tendencë për të vendosur kontroll, Qeveria ka lënë institucione pa funksion

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria ka tendencë për të vendosur kontroll mbi disa institucione, për të cilat Hoti thotë ...

Mustafa akuzon Mujën se po i ikë përgjegjësisë së tij si deputet

Arben Mustafa, ekonomist nga PDK-ja, në emisionin ‘Kallxo Përnime’ ka akuzuar Armend Mujën e Vetëvendosjes se po i ikë përgjegjësisë së tij si deputet dhe ...

Pse Trusti ende s’ka bord?

Në emisionin “Kallxo Përnime” po diskutohet për Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës (Trusti), i cili që nga 1 marsi ka mbetur pa bord.

Mustafa: Ministri Murati i shqetësuar që nuk i ka emrat e kandidatëve që i pëlqejnë për bord të Trustit

Që nga 1 marsi i këtij viti Fondi i Kursimeve Pensionale i Kosovës (Trusti Pensional) ka mbetur pa bord.