Postet nga: TRUMP

Ushtarë amerikanë zbarkojnë në Kosovë (FOTO)

Në ditën kur djali i presidentit Donald Trump dhe senatori David Perdue u deklaruan për tërheqjen e trupave amerikane që shërbejnë në KFOR, Komanda Rajonale Lindore ...

Trump: Katër kandidatë për pozitën e Drejtorit të Inteligjencës Kombëtare

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se katër kandidatë janë duke u shqyrtuar për pozitën e Drejtor të Inteligjencës Kombëtare.

Thaçi falenderon Presidentin Trump për linjën ajrore Prishtinë - Beograd

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është gëzuar reagimit të homologut të tij amerikan, Donald Trump për linjën ajrore Prishtinë - Beograd.

Dhoma e Përfaqësuesve voton për shkarkimin e Trumpit

Donald Trump është bërë presidenti i tretë i Shteteve të Bashkuara që është shpallur fajtor nga Dhoma e Përfaqësuesve. Gjykimi i tij në Senat do të vendosë ...

Trump urdhërohet të paguajë dy milionë dollarë për keqpërdorimin e fondeve bamirëse

Një gjykatëse në Nju Jork e urdhëroi presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të paguajë dy milionë dollarë për keqpërdorim të fondeve nga fondacioni i ...

Biden kërkon që Trump të publikojë bisedën me presidentin ukrainas

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden, kandidat demokrat për president në zgjedhjet e ardhshme presidenciale, ka kërkuar nga presidenti Donald Trump që të bëjë publike bisedën ...

Trump i shkruan letër të re Vuçiqit, i kërkon ta njohë Kosovën

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump i ka dërguar një letër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Trump i premton Thaçit vizitë në Shtëpinë e Bardhë nëse arrihet marrëveshja me Serbinë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar një letër nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.