Postet nga: trepçë

Situata me paga në 'Trepçë', fillojnë punën 50 minatorë të rinj

Ndërmarrja Trepça SH.A ka njoftuar se 50 minatorë kanë filluar punën në Njësinë Biznesore Minierat me Flotacion Trepça - Stan Tërg.

Minatorët e ngujuar dalin nga miniera

Pas rreth 4 orë ngujimi, 123 minatorë janë nxjerr nga miniera e “Trepçës” në Stan Tërg.

Dëmtohet kabllo elektrike, dalin jashtë funksionit pompat e ujit në minierën e Stantërgut

Një kabllo e rrymës është dëmtuar në horizontin e 3-të në minierën e Stantërgut, në Mitrovicë.

Dëmtohet kabllo e energjisë elektrike në terminalin doganor në "Trepçë", reagon Policia

Mbrëmë rreth orës 20:00 në parkun industrial të ndërmarrjes “Trepça” persona të panjohur deri më tani kanë dëmtuar kabllot e energjisë elektrike nga ku furnizohet me ...

Ambasadori i BE-së e quan progres rihapjen e terminalit doganor në Trepçë

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, e ka quajtur lajm të mirë dhe hap të rëndësishëm rihapjen e terminalit doganor në Trepçë ...

Rihapet terminali doganor në Trepçë

Pas shtatë vitesh, sot është rihapur terminali doganor i Trepçës në Mitrovicë.

U.d. kryeshefi i “Trepçës”: U sulmova nga Rafet Ibishi dhe punëtorët e tjerë në prani të Policisë

Enis Abdurrahmani, ushtrues detyre i kryeshefit ekzekutiv në “Trepçë”, ka thënë se të hënën paradite është sulmuar fizikisht e në prezencë të Policisë.

Si ndodhi sulmi fizik ndaj drejtorit të Administratës në “Trepçë”?

Të hënën paradite, një grup njerëzish u fut në zyrat e Administratës të “Trepçës” në mënyrë demonstrative.