Postet nga: Trepça

Dyshime për keqpërdorime në “Trepçë”, dorëzohen dosje në organet e hetuesisë

Besim Imeri, udhëheqës i Njësisë për Monitorimin e Ndërmarrjeve Publike në Ministrinë e Ekonomisë, ka thënë se ka dyshime për korrupsion në “Trepçë”.

30 ditë paraburgim për Rafet Ibishin dhe të tjerët për dhunën në Trepçë

Gjykata e Mitrovicës ka caktuar 30 ditë paraburgim ndaj Rafet Ibishit, ish U.D kryeshefit të Trepçës dhe katër të tjerëve, të cilët u arrestuan dy ...

Incidenti në “Trepçë”, Kurti: Si kryeministër zotohem se nuk do të ketë asnjë individ as grup më të fuqishëm se shteti

Shefi i ekzekutivit kosovar, Albin Kurti ka dënuar incidentin e së hënës në Ndërmarrjen Publike “Trepça”. Ai tha se nuk do të lejohet “të ketë ...

Kurti në Trepçë, Njësia Speciale ende prezente aty

Kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe ministrja e ekonomisë, Artane Rizvanolli kanë filluar takimin me menaxhmentin e ndërmarrjes “Trepça”.

Imeri nga Njësia për Monitorim: “Trepça”, fatkeqësisht, nuk është ndryshe prej Telekomit e KEK-ut

Besim Imeri, udhëheqës i Njësisë për Monitorimin e Ndërmarrjeve Publike në Ministrinë e Ekonomisë, ka thënë se ka dyshime për korrupsion në “Trepçë”.

Si ndodhi sulmi fizik ndaj drejtorit të Administratës në “Trepçë”?

Të hënën paradite, një grup njerëzish u fut në zyrat e Administratës të “Trepçës” në mënyrë demonstrative.

Audio-incizimi zbardh prapaskenat e incidentit në “Trepçë"

Paraditen e së hënës, në hapësirat e administratës së Ndërmarrjes Publike “Trepça” një grup njerëzish u futën në mënyrë demonstrative. Ata ...

Prokurori kërkon paraburgim për Rafet Ibishin dhe katër persona të tjerë për incidentin në Trepçë

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka kërkuar nga Gjykata Themelore në qytet paraburgim për ish-ushtruesin e detyrës së kryeshefit të “Trepçës”, Rafet Ibishi dhe katër personave ...