Postet nga: Trajtimi

Lumezi: Nuk kishte vullnet politik për hetimin e krimeve të luftës

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka thënë se nuk kanë pasur sukses në trajtim të krimeve të luftës pasi ka munguar vullneti politik.

Komuna e Prishtinës do vendos 18 pika ushqyese për qentë endacakë

Komuna e Prishtinës ka filluar procedurat e para për montimin e pikave ushqyese për qentë endacakë.

A mund të jeni alergjik ndaj të ftohtit?

Alergjia nga të ftohtit, është një reagim i lëkurës ndaj të ftohtit që shfaqet pas kontaktit me ajrin e ftohtë, lëngje të ftohta, sipërfaqe solide të ...

Rama vazhdon projektin për trajtim të qenve endacakë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka bërë të ditur se është nënshkruar kontrata për vazhdim të trajtimit të qenve endacakë.

Ndikimi i pandemisë së COVID-19 te fëmijët dhe mbrojtja e shëndetit mendor - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po diskutohet për mbrojtjen e shëndetit mendor të fëmijëve gjatë pandemisë së COVID-19.

Mirësevini në shtëpi? Testi i integrimit për të kthyerit e ISIS

Riatdhesimet e fundit të familjarëve të luftëtarëve të ISIS në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni të Veriut janë një sfidë e vështirë për të tre ...

ShSKUK: 94 pacientë me COVID-19 në spitalet e Kosovës

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka njoftuar se 94 pacientë janë të shtrirë në klinikat për COVID-19 dhe spitalet e përgjithshme të Kosovës.

138 pacientë me COVID-19 po trajtohen në QKUK dhe në spitale rajonale

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës si dhe në shtatë spitalet rajonale është duke vazhduar trajtimi i pacientëve të infektuar me coronavirus.