Postet nga: Trafiku

Ligji i ri për trafikun, Policia në Ferizaj shqiptoi mbi 1 mijë e 400 gjoba për më shumë se një javë

Që nga hyrja në fuqi e Ligjit për rregullat e trafikut rrugor, për më shumë se një javë, Policia rajonale e Ferizajt ka shqiptuar 1,430 gjoba për kundë...

Përparim Rama: Trafiku në Prishtinë është më mirë sesa përpara

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka deklaruar se gjendja me trafik në kryeqytet është më mirë tash seç ka qenë përpara.

Ferizaj, policia shqiptoi mbi 1.700 gjoba komunikacioni në një javë

Policia Rajonale e Ferizajt ka njoftuar se gjatë  javës që  shkoi, nga data 22 deri më  28 janar ka  shqiptuar gjithsej 1.772 gjoba për kundërvajtje.

Aksident trafiku në Klinë, vdes një person

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë kanë mbetur të lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur në fshatin Zajm të Klinës.

Aksidentohet vetura dhe kamioni në rrugën Prishtinë-Gjilan, lëndohen katër persona

Rreth orës 13:30 të së hënës ka ndodhur një aksident trafiku në rrugën magjistrale Prishtinë - Gjilan.

Policia e Kosovës në trafik me kamera të vendosura në trup - VIDEO

Policia e Kosovës në trafikun rrugor ka nisur përdorimin e kamerave që vendosen në trup.

Policia në Ferizaj shqiptoi 1,332 gjoba për 1 javë për kundërvajtje në trafik

Policia Rajonale e Ferizajt ka njoftuar se gjatë javës së kaluar ka shqiptuar 1 mijë e 332 gjoba për kundërvajtje dhe ka konfiskuar 9 patentë shoferë për drejtuesit që ...

Policia në Gjilan gjatës javës shqiptoi mbi 1200 gjoba për kundërvajtësit në trafik

Policia në Gjilan në kuadër të planit ‘Siguria në trafikun rrugor’, ka shqiptuar 1236 gjoba për kundërvajtësit në trafik