Postet nga: tornado

Tornado në SHBA, rritet numri i viktimave

Të paktën 26 persona kanë mbetur të vdekur shkaku i një serie tornadosh që goditi qytete të shumta në pjesët jugore dhe perëndimore të Shteteve të Bashkuara të ...

Tornado në SHBA, vdes një person pasi shembet çatia e një teatri

Një person ka humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur shkaku i një stuhie që bëri që çatia e një teatri në Illinoi të SHBA-së të ...

Të paktën 23 të vdekur nga tornadot në SHBA

Një tornado e fuqishme ka goditur Misisipin dhe Alabamën, duke vrarë të paktën 23 persona në Misisipi. Stuhia e fuqishme ka shkatërruar ndërtesa dhe ka rrëzuar ...

Tornado dhe stuhi breshëri në Kosovë - VIDEO

Në disa vende të Kosovës sot pasdite ka mbiztoruar mot i ligë.

Mbi 40 të plagosur si pasojë e tornadove në Gjermani

Mbi 40 njerëz janë plagosur në Gjermani si pasojë e tornadove që kanë goditur këtë shtet të premten në mbrëmje.

Tornado e fuqishme kalon përmes Kansasit (VIDEO)

Një tornado është parë duke përshkuar zonat e banuara Kansas, raporton BBC.

Tornado në qendër të Iowa-s, ministri Mehaj shpreh gatishmërinë për mbështetje në sanim të situatës

Gjashtë persona kanë vdekur të shtunën kur një tornado përfshiu qendrën e Iowa-s, duke dëmtuar ndërtesa dhe rrëzuar pemë, raporton Washingtonpost duke cituar autoritetet ...

Tornado shkatërron brenda pak sekondave kishën 100-vjeçare (VIDEO)

Numri i personave të vdekur nga një tornado e fuqishme e cila ka prekur Kentaki ka shkuar në mbi 100.