Postet nga: tony blair

Blair: E panevojshme tërheqja ushtarake nga Afganistani

Tony Blair, ish-kryeministër britanik, që ka çuar trupat ushtarake në luftë në Afganistan më 2001, e ka konsideruar tërheqjen ushtarake të Perëndimit nga ky shtet si “të rrezikshme” ...

Tony Blair kujton çlirimin e Kosovës

Në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s, ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair tha se në atë kohë kishte marrë vendim për ndërhyrje në Kosovë që të parandalojnë vrasjet e ...

Tony Blair kërkon një referendum të dytë për Brexit

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, ka kërkuar një referendum të dytë mbi tërheqjen e Britanisë nga Bashkimi Evropian. Blair i ka bërë thirrje kryeministres Theresa May, të ndalë “...

Tony Blair mohon përfshirjen në projektin e Kosovës

Ish-kryeministri britanik u takua privatisht me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi këtë muaj dhe nuk është i përfshirë në ndonjë projekt në Kosovë, tha për ...

Thaçi thotë se ka mbështetjen e Tony Balir për dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nga qëndrimi i tij në Britani të Madhe ka njoftuar se është takuar me ish-kryeministrin britanik, Tony Balir.

Instituti i Tony Blair rekruton këshilltar për Qeverinë e Serbisë

Instituti i ish-kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar po kërkon të punësojë një këshilltar të lartë për një pozitë në Beograd, për të "punuar ngushtë ...

Përfshirja e Tony Blair në dialogun Kosovë-Serbi, reagon Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka hedhur poshtë raportimet se negociatat për Kosovën i zhvillon ish-kryeministri Britanik, Tony Blair.