Postet nga: Tomislav Petroviq

Gjykimi për vrasjen e veteranit të UÇK-së në Skenderaj drejtë fundit

 

Detaje nga gjykimi për vrasjen e veteranit të UÇK-së në Prekaz të Skenderajt

Halil Fejza dhe Korab Imeri, i pari i akuzuar për vrasjen e Ilir Zeqirit, ndërsa i dyti për ndihmë pas kryerjes së veprës penale janë sjellë ...

Polici i Kosovës akuzohet se mori ryshfet 2 mijë dinarë

Në Gjykatën e Mitrovicës ka vazhduar gjykimi ndaj Goran Dimitrijeviqit, i akuzuar për veprën penale - marrje e ryshfetit.

Dënim me kusht për këshilltaren e Ministrisë, ia dha ta voziste veturën zyrtare tezakut

Gjykata e Mitrovicës e ka dënuar me 6 muaj burgim me kusht të akuzuarën Vinka Radosavleviq.

Vrasja e policit në Skenderaj: CD-të e kërkuara nga Apeli lëshohen në gjykatë

Në gjykatën e Mitrovicës ka vazhduar të mbahet seanca e radhës e gjykimit ndaj të akuzuarit Maliq Birinxhiku i cili po akuzohet nga prokuroria për vrasjen ...

Dosja e Prokurorisë - I akuzuari ditën që doli nga burgu u përfshi në një rast të vrasjes në tentativë

31 tetori i vitit 2018 nuk kishte qenë shumë me fat për të riun Arianit Pllana. Në po atë ditë ai ishte liruar nga qendra e paraburgimit, ku kishte qenë duke ...

Lot e alivanosje në gjykatë, 28 vjet burg për vrasjen në Vushtrri

Me lot, alivanosje dhe dhimbje është përcjellë seanca në gjykatën e Mitrovicës në të cilën tre të akuzuar për vrasjen e Kujtim Mehollit morën 28 ...

Vrasja e taksistit në Skenderaj: I akuzuari pranon fajësinë

Halil Fejza, i akuzuar se ka vrarë veteranin e UÇK-së, Ilir Zeqiri në prill të këtij viti në Skenderaj ka pranuar se ka kryer këtë vepër ...