Postet nga: Tomë Gashi

Tomë Gashi: Nuk besoj që amerikanët do të negociojnë me Thaçin pas ngritjes së aktakuzës

Avokati Tomë Gashi thotë se nuk beson që autoritetet amerikane  do të negociojnë me Presidentin Thaçi pas ngritjes së aktakuzës ndaj tij.

Vdekja e cimerit të Astrit Deharit, kërkohen hetime nga Prokuroria Speciale

Prokurorisë Speciale i është dërguar kërkesë për të filluar hetime për vdekjen e shokut të qelisë së Astrit Deharit.

Flet Tomë Gashi pasi PSD tha se djali i tij sulmoi Frashër Krasniqin

Partia Socialdemokrate në një komunikate për media ka thënë se djali i avokatit, Tomë Gashi, Albin Gashi, ka sulmuar fizikisht anëtarin e partisë, Frashër Krasniqi.

Drejtori i RTK-së tregon a pati përleshje fizike mes Tomë Gashit e Nol Nushit

Drejtori i RTK-së, Ngadhnjim Kastrati, përmes një postimi në Facebook ka mohuar lajmet e publikuara në disa portale se ka pasur përleshje fizike në mes të avokatit Tomë ...

Policia e Kosovës shihet pranë objektit të RTK-së (FOTO)

Një lajm ka qarkulluar në media se asamblisti në Komunën e Prishtinës nga radhët e PSD-së, Nol Nushi dhe avokati Tomë Gashi janë përleshur në studion ...

Avokati Tomë Gashi e zyrtari i PSD-së, Nol Nushi, flasin rreth incidentit pas debatit televiziv

Një "përplasje" ka ndodhur mes avokatit Tomë Gashi dhe anëtarit të Asamblesë Komunale të Prishtinës nga radhët e PSD-së, Nol Nushi, pas një debati televiziv në ...

Gjykimi ndaj ish-aktivistëve të LVV-së, Gjykata refuzon kërkesën e avokatit Tomë Gashi

Kryetarja e Gjykatës se Prishtinës, Afërdita Bytyçi, ka marr vendim me të cilin ka refuzuar kërkesën e avokatit Tomë Gashi, për përjashtimin ...

Ish-drejtori i RTK-së lirohet nga akuzat e Prokurorisë

Ish-drejtori i Radio Televizionit të Kosovës, Sylejman Shaqiri është liruar nga akuzat e Prokurorisë që rëndonin ndaj tij. Shaqiri nga Gjykata e Prishtinës sot me vendim unanim ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!