Postet nga: Tiranë

Rrëzohen skelet e ndërtesës, vdesin dy punëtorë në Tiranë

Rrëzimi i skelës në një pallat 10-katesh në Tiranë shkaktoi vdekjen e dy punëtorëve dhe plagosjen rënde të dy të tjerëve.

Tiranë, enigma e Memorialit kushtuar viktimave të grushtit të shtetit në Turqi

Në Tiranë, me rastin e 3 vjetorit të grushtit të dështuar të Shtetit në Turqi, në 15 korrik të vitit 2016, është ngritur një Memorial kushtuar viktimave të asaj ngjarjeje. Ky fakt ...

Artistet feministe të Kosovës në mbrojtje të Teatrit Kombëtar në Tiranë

Artistet feministe të Kosovës do të performojnë nesër, më 7 gusht 2019 , në Tiranë në mbrojtje të objekti të Teatrit Kombëtar në Tiranë.

Pamjet qytetari duke i dhënë para policit

Policia e Shqipërisë ka njoftuar për një tjetër aksion të suksesshëm në Tiranë kundër dhënies së mitove, me ç'rast është arrestuar një person në...

U godit nga autoambulaca, vdes 70 vjeçarja

Ka ndërruar jetë e moshuara 70-vjeçare, që u shtyp nga autoambulanca paraditen e sotme në Tiranë.

Familjarët e të dyshuarit për vrasje ndihmojnë Policinë në lokalizimin dhe kapjen e tij

Policia e Shqipërisë ka arritur të identifikojë autorin e dyshuar të një vrasje që ka ndodhur mbrëmë në Tiranë.

Opozita proteston sërish në Tiranë

Opozita e bashkuar në Shqipëri, sot do të zhvillojë protestën e 8 kombëtare, përmes së cilës do të përsëriten dy kërkesat kryesore, ajo ...

Falja e namazit të Fitër Bajramit në Tiranë - FOTO

Besimtarët myslimanë festojnë sot Fitër Bajramin. Qindra myslimanë iu drejtuan sot sheshit “Skënderbej”, Tiranë për faljen e namazit të Bajramit, raporton TOP CHANEL.