Postet nga: Tiranë

VIDEO: Tiranë, zjarrfikësi hero shpëton foshnjën 3-muajshe

Banorët e një pallati në zonën e Freskut në Tiranë kanë përjetuar tmerrin mëngjesin e sotëm, pasi ngelën të bllokuar nga tymi që shkaktoi ...

VIDEO: Zjarr në bodrumin e një ndërtese në Tiranë, digjen disa vetura

Top Channel ka siguruar një video nga brenda garazhit në zonën e Freskut, në Tiranë, i cili u përfshi nga flakët mëngjesin e kësaj të ...

Përzgjidhen tekstet për lexim artistik në Teatrin Kombëtare në Tiranë

Teatri Kombëtar në Tiranë ka përzgjedhur tekstet dramatike të cilat do të lexohen në kuadër edicionit të IV-të të “Netët e leximit të dramës shqipe”.

Arresohet 58 vjeçari që sulmoi mbesën e tij gjatë përleshjes me vëllanë

P.S,  58 vjeçar është arrestuar nga Policia e Shtetit në Tiranë pasi një konflikti rreth pronës që e kishte me vëllain e tij,

Transportonin drogë nga Shqipëria në Kosovë, aktakuzë ndaj 4 personave

Prokuroria Speciale ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj 4 të dyshuarve me iniciale A. N., I. B., L. O., dhe V. E., për drogë dhe armë pa leje.

Hapet Panairi i Librit në Tiranë, 'Tirana 2019'

Panairi i 22-të i Librit “Tirana 2019” është hapur sot në Pallatin e Kongreseve në Tiranë.

Prokurori Njazi Seferi dha dorëheqje në ditën e publikimit të rezultatit të hetimit ndaj tij

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zbardhi të martën vendimin për largimin nga sistemi i drejtësisë i prokurorit të Krimeve të Rënda, Njazi Seferi. Vendimi i zbardhur ...

Kurti: Ta luftojmë pabarazinë dhe padrejtësinë

Në Samitin e Paqes së Evropës Juglindore që po mbahet në Tiranë, fituesi i zgjedhjeve sipas rezultateve preliminare dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje e ka mbajtur fjalë...