Postet nga: Tiranë

PS 74 mandate, opozita 63, PSD 3, 35 kutitë e fundit të Tiranës mbajnë "peng" përfundimin e numërimit

Numërimi i kutive duket se po shkon drejt fundit, kur sipas të dhënave të KQZ-së deri në mesnatën e sotme janë numëruar 6164 kuti nga 5199 në total ...

PS bën gati sheshin "Skënderbej": Në 18:00 festa e fitores (VIDEO)

Partia Socialiste ka nisur përgatitjet për të festën e fitores që do e mbajë sot pasdite në sheshin “Skënderbej”

Zgjedhjet 2021, PS merr drejtimin e shumicës së qarqeve

Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet parlamentare 2021 ka përfunduar në 10 qarqe.

Dëshmia e vozitësit të veturës: Isha nisur për të votuar

ABC zbardh dëshminë e Arben Memës, 32-vjeçarit që u fut me makinë në sheshin Skënderbej duke bërë veprime të pakontrolluara.

Policia e Tiranës: Drejtuesi i mjetit ishte nën efektin e lëndëve narkotike

Policia e Tiranës përmes një komunikate për media ka njoftuar se vozitësi që hyri me veturë në sheshin "Skënderbej" duke rrezikuar jetën e qytetarë...

VIDEO: Momenti i hyrjes së rrezikshme të veturës në shesh dhe neutralizimi i të dyshuarit

Një person është futur me shpejtësi me veturën e tij dhe ka mësyrë drejt tendave ku po zhvillohet vaksinimi në Tiranë.

Sulm brenda xhamisë te Rruga e Kavajës, plagosen 5 persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të hënë në Tiranë. Një person është futur në ambientet e xhamisë te Rruga e Kavajës, duke plagosur me ...

Si Veliaj bleu zërat e artistëve kundër, 3.54 miliardë lekë projekte në kohë pandemie

Shembja e Teatrit Kombëtar nuk ka sjellë vetëm kosto emocionale apo dhe debate politike.