Postet nga: Tiranë

Raporti: Ballkani Perëndimor, një udhëkryq i krimit të organizuar, drogave, azilkërkuesve dhe parave të pista

Rrjeti “Nisma Globale Kundër Krimit të Organizuar Ndërkombëtar” publikoi sot një raport mbi flukset e emigrantëve, drogës dhe parave të pista në Ballkanin Perëndimor.

Rama: Qeveria e re do formohet fill pas verës, mandati i tretë do jetë ndryshe

Kryeministri Rama ka mbledhur deputetët e PS në një takim pas zgjedhjeve të fituara.

Shqiptarët drejt Tiranës e Durrësit, Shkodra, Berati, Kukësi dhe Gjirokastra zvogëlohen me shpejtësi

Shqiptarët po largohen jashtë vendi ose po zhvendosen drejt kryeqytetit dhe qytetit bregdetar të Durrësit, duke çuar drejt boshatisjes qarqet e tjera të vendit.

Komisioni Hetimor nuk humb kohë, nis hetimin ndaj Metës

Vetëm një ditë pasi Kuvendi i dha dritën jeshile me 97 vota pro, 6 kundër dhe 1 abstenim, Komisioni Hetimor ka vendosur që të nisë menjëherë nga puna pë...

PS 74 mandate, opozita 63, PSD 3, 35 kutitë e fundit të Tiranës mbajnë "peng" përfundimin e numërimit

Numërimi i kutive duket se po shkon drejt fundit, kur sipas të dhënave të KQZ-së deri në mesnatën e sotme janë numëruar 6164 kuti nga 5199 në total ...

PS bën gati sheshin "Skënderbej": Në 18:00 festa e fitores (VIDEO)

Partia Socialiste ka nisur përgatitjet për të festën e fitores që do e mbajë sot pasdite në sheshin “Skënderbej”

Zgjedhjet 2021, PS merr drejtimin e shumicës së qarqeve

Procesi i numërimit të votave për zgjedhjet parlamentare 2021 ka përfunduar në 10 qarqe.

Dëshmia e vozitësit të veturës: Isha nisur për të votuar

ABC zbardh dëshminë e Arben Memës, 32-vjeçarit që u fut me makinë në sheshin Skënderbej duke bërë veprime të pakontrolluara.