Postet nga: Tiranë

Vdes Adelaida e 'Big Brother'

Në mëngjesin e ditës së sotme është gjetur e vdekur Adelaida Xhama, e cila u bë e njohur për publikun fal pjesëmarrjes së saj në programin ...

Lufta Kundër Krimit, Ekspertë të EUROPOL-it në Shqipëri

Ministri i Brendshëm shqiptar, Fatmir Xhafaj, priti sot raportuesin për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, i cili shoqërohej nga ambasadorja e delegacionit të BE-së në ...

Gjykata Transferon Dosjet me Thasë Plastmasi e Pa Evidentim

Hyrja e Arkivës së Gjykatës së Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Tiranë ishte gati e bllokuar nga një stivë kutish kartoni. Në mes të zyrë...

Hoxhaj Flet për Tjera Konsullata të Përbashkëta me Shqipërinë

Ministri i Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj, derisa po qëndron në Samitin e Diasporës që po mbahet në Tiranë bëri të ditur se ministritë e jashtme ...

Marshimi Kundër Importit të Mbetjeve

Disa mijëra qytetarë marshuan të shtunën nga Parku Rinia drejt godinës së Kryeministrisë, nga ku i bënë thirrje Presidentit të mos e dekretojë Ligjin e Importit ...

Shqipëria Nis Procesin e Legalizimit të Xhamive

Pas 25 vitesh inerci me objektet jozyrtare të kultit, Agjencia e Legalizimit dhe Urbanizimit të Zonave Informale, ALUIZN, ka filluar të shpërndajë çertifikatat e para të pronësisë për ...

Shqiptarët Kanë Ndjenja të Përziera për Fatin e Stadiumit “Qemal Stafa”

Shembja e stadiumit historik “Qemal Stafa” për t’i hapur vendin projektit 50-milionë euro të “Arenës Kombëtare” është pritur me skepticizëm nga qytetarët e Tiranë...

Homoseksualët në Shqipëri në Festë për të Mposhtur Izolimin

Nuk qe një natë e zakonshme e të shtunës në Disko Lux në qendër të Tiranës. Organizatorët në hyrjen kryesore po i kërkonin pjesëmarrë...