Postet nga: Tiranë

Tiranë: Gjykata Kushtetuese kthen Teatrin Kombëtar në pronësi të qeverisë

Në Tiranë, Gjykata Kushtetuese nxorri sot vendimin për prishjen e Teatrit Kombëtar.

Kapet në Tiranë grabitësi kosovar i shpallur në kërkim ndërkombëtar

Një 42-vjeçar kosovar i shpallur në kërkim ndërkombëtar si i dyshuar për disa vepra penale si vjedhje, vjedhje të rënda, grabitje dhe posedim të ...

Aksidenti që i mori jetën një familje, protestë në Tiranë, ndizen qirinj në nder të viktimave

Pas aksidentit tragjik që i mori jetën 4 anëtarëve të një familje nga Patosi, në rrjet gjatë ditës së sotme nisi reagimi, dhe u paralajmërua një ...

"Select Hill Resort" - mes maleve dhe perëndimit të diellit

“Select Hill Resort”  gjendet 5 kilometra nga qendra e Tiranës, në mes të malit të Dajtit.

Sot në Tiranë mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor

Sot në Pallat të Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor.

Tiranë: Komisioni hetimor i propozoi Kuvendit shkarkimin e Presidentit Meta "për shkelje të rënda të Kushtetutës"

Komisioni hetimor parlamentar për veprimtarinë e Presidentit të Republikës Ilir Meta miratoi sot raportin e hetimit njëmujor.

(VIDEO) Momenti kur autori ndez lëndën plasëse dhe e hedh brenda banesës së drejtuesit të PD-së

U tha se vdiq nga infeksioni në dhëmballë, zbulohen detaje të frikshme për 23-vjeçaren: Në trup kishte shkrime!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e datës 18 maj, në Tiranë, në lagjen Ali në rrugën ‘Teodor Muzaka’. Një 23-vjeçare u gjet e pajetë ...