Postet nga: Tiranë

Protestuesit përleshen me policinë para bashkisë së Tiranës

Në protestën e thirrur në Tiranë nga partitë opozitare, protestuesit u përleshën me policinë para bashkisë së kryeqytetit shqiptar. Protestuesit hodhën flakadanë dhe koktej molotovi në ...

Protesta para bashkisë së Tiranës, kërkohet dorëheqja e kryetarit Erjon Veliaj

Në Tiranë, mbështetës të opozitës dhe të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit protestuan sot para bashkisë së kryeqytetit, duke kërkuar dorëheqjen e kryebashkiakut ...

Mbyllet për 4 vjet Muzeu Historik në Tiranë

Muzeu Historik Kombëtar në Tiranë ka bërë të ditur se nga data 15.03.2024 do të mbyllet për 4 vjet me radhë për publikun.

Tiranë, arrestohen dy shtetas kosovarë për trafikim me armë (VIDEO)

Policia e Shtetit ka njoftuar se dy persona nga Kosova dyshohet se kanë transportuar një armë zjarri, nga Kosova, me qëllim shitjen e saj te persona të tjerë në ...

Mungesa fizike në Tiranë, Kurti thotë se përgatitjet për vizitën në Mbretërinë e Bashkuar dhe Irlandë ishin bërë vjet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk ishte fizikisht në Samitin rajonal mbi Planin e Rritjes dhe Konvergjencës, që u mbajt më 29.02.2024 në Tiranë.

Pas Samitit për Ukrainën, Tirana nikoqire e Samitit rajonal mbi Planin e Rritjes dhe Konvergjencës

Më 29.02.2024 kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana, do të jetë nikoqire e Samitit rajonal mbi Planin e Rritjes dhe Konvergjencës me fokus integrimin e Ballkanit Perëndimor drejt Bashkimit Europian, ...

Zelenskyy në samitin në Tiranë: Humbja dhe dështimi i Putinit, janë siguria jonë

Presidenti i Ukrainës, Voldymyr Zelenskyy ka deklaruar se është e rëndësishme që presidenti rus, Vladimir Putin dhe regjimi tij të humbasë, pasi sipas tij, “dështimet e ...

Edi Rama krenar që Shqipëria mikpret liderin e rezistencës ukrainase, Volodymyr Zelenskyy

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se është krenari për shtetin shqiptar që mikpret në Tiranë Samitin e Europës-Juglindore, në të cilin i pranishëm ...