Postet nga: tinka kurti

Kushtetuesja vendos për rastin e Tinka Kurtit dhe Drita Millakut

Gjykata Kushtetues e Kosovës ka konstatuar në aktgjykimin e datës 26 mars 2021, se dy ish-kandidateve për deputete nga Lëvizja Vetëvendosje, Tinka Kurti dhe Drita Millaku, në ...

Kurti pret vendimin e Gjykatës për mandatin e deputetes

Anëtarja e Vetëvendosjes, Tinka Kurti, është duke pritur vendimin e Gjyktaës, për mandatin e deputetes.

Flutra Kusari mbështetë ankesën e Tinka Kurtit

Juristja e medias, Flutura Kusari ka thënë se ankesa e kandidates për deputete nga Lëvizja Vetëvendosje, Tinka Kurti, në lidhje me mandatin e deputetes të cilë...

Tinka Kurti thotë se u diskriminua nga KQZ-ja sepse është grua

Kandidatja për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje ka reaguar pasi KQZ-ja nuk e ka certifikuar si deputete përkundër që i kishte fituar votat.

VV: Qeveria aktuale është shembulli më i keq i punësimit të grave

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se gjendja e punësimit të grave në Kosovë është e rëndë.

Tinka Kurti i Del Krah Albin Kurtit

Zyrtarja e Zyrës për Informim të Lëvizjes Vetëvendosje, Tinka Kurti, i ka dalë krah liderit të partisë, Albin Kurtit, në lidhje me “çështjen gjinore”.

Kurti: Të Dorëhequrit, Përsëritës të PDK-së

Një reagim i ashpër lidhur me situatën e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje ka ardhur nga zëdhënësja, Tinka Kurti.

Thaçi Dekoron Tri Personalitete të Fushës së Kulturës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur një delegacion të Fondacionit Kulturor Mbarëkombëtar “Nermin Vlora Falaschi”, të kryesuar nga kryetarja Zenepe Luka.