Postet nga: T'i njohim deputetët

Kandidati i LVV-së kërkon që qeset e plastikës të zëvendësohen me ato të letrës

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Valon Ramadani, është përgjigjur në 46 pyetjet e KALLXO.com.

Kandidati i VV-së: Do të përkrahë punëtorët shëndetësorë që janë të papunë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Driton Vela ka thënë se në rast se ai merr mandatin e deputetit do t’i shtyjë përpara dy ...

Dimal Basha: Taksat ndaj duhanit dhe alkoolit të rriten

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha në intervistën e 46 pyetjeve për KALLXO.com ka deklaruar taksat ndaj duhanit dhe alkoolit duhet të rriten, derisa ka kë...

Fitore Pacolli kërkon ti ulë taksat e lodrave për fëmijë

Kandidatja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli në një intervistë dhënë për KALLXO.com ka deklaruar se kauza e saj në rast se bëhet deputete dot ë ...

Kandidati për deputet nga LVV 'Jam për qeveri që ka 12 ministri' - VIDEO

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi në intervistën e 46 pyetjeve për KALLXO.com ka thënë se kauza e tij do të jetë ndryshimi i thellë ...

Kandidatja nga AAK - PSD kundër monopolit në homolgim të Pal Lekajt

Kandidatja për deputete e AAK-së, Magbule Shkodra ka thënë se është kundër monopolit në homologim, që përmes një vendimi kolegu i saj nga partia, Pal Lekaj, ...

Zotimi i kandidatit nga PDAK - Nëse shkelen të drejtat e komuniteteve do ta kushtëzoj votën time për buxhetin

Nëse do të zgjedhej deputet i Kuvendit të Kosovës, Asllan Kryeziu nga Partia Demokratike e Ashkanlive të Kosovës (PDAK) thotë se një prej kauzave kryesore të tij ...

Angazhimi i Sami Kurteshi për kthimin e pensioneve nga Serbia

 Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi në intervistën dhënë për KALLXO.com ka thënë se kauza e tij si deputet do të jetë çështja ...