Postet nga: Thumane

Haradinaj nga Thumana: Ajo që po bën Kosova për Shqipërinë, është njerëzore

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, sot ka qëndruar në Thumanë të Shqipërisë pas tërmetit të së martës i cili shkatërroi shumë objekte e ku vdiqë...

Ermal Fejzullahu me mikun e tij japin 100 mijë euro për Shqipërinë

Këngëtari Ermal Fejzullahu së bashku me mikun e tij kanë ndarë 100 mijë euro për t’i ndihmuar  banorët e prekur nga katastrofa natyrore që e goditi ...

Pamje - Qindra automjete nga Kosova të dërgojnë ndihma në Shqipëri

Pas tërmetit të mëngjesit të së martës që ka goditur Shqipërinë, ku humbën jetë dhjetëra persona dhe u lënduan qindra të tjerë, shumë ...

Vazhdojnë operacionet e kërkim shpëtimit në Thumanë

Zona e Thumanës, është prekur shumë nga tërmeti i cili ndodhi mëngjesin e djeshëm në Shqipëri.

30 familje nga komuna e Kamenicës hapin dyert për të pritur familje nga Shqipëria

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, përmes një publikimi në Facebook ka njoftuar se nga banorët e kësaj komune kanë mbledhur ndihma monetare ...

Nisen drejt Shqipërisë një grup i madh inxhinierësh për vlerësimin e dëmtimit të ndërtesave

Nga Kosova për në Shqipëri janë nisur një grup i madh inxhinierësh ndërtimi për të bërë vlerësimin e ndërtesave.

Komuna e Drenasit ndan 10 mijë euro për Shqipërinë

Komuna e Drenasit ka ndarë 10.000 euro për Shqipërinë ndërsa bizneset e kësaj komune po japin mbështetje me produkte në vlerë mbi 12.000 euro.

Krusha e Vogël ndihmon Shqipërinë, hap dyert për familjet që pësuan nga tërmeti

Që nga orët e para të mëngjesit të djeshëm shumë familje kosovare kanë hapur dyert e shtëpive të tyre për qytetarët nga Shqipëria, ...