Postet nga: Thirrje

GLPS: Parandalimi i vrasjes së grave duhet të shihet si urgjencë kombëtare

“Stop femicidit në Kosovë”. Kjo është thirrja që e ka bërë Grupi për Studime Juridike dhe Politike, e indinjuar nga dy rastet e fundit të femicidit në Kosovë.

Prishtina, maj, 2023. Foto: Denis Sllovinja/Kallxo.com

Erërat e forta, Komuna e Prishtinës bën thirrje për kujdes gjatë ecjes në disa zona

Komuna e Prishtinës përmes një njoftimi u ka bërë thirrje qytetarëve të kenë kujdes të shtuar gjatë ecjes në parqe, afër pemëve apo objekteve ...

Internews Kosova hap thirrjen për kurs të gjuhës serbe për gazetarët shqiptarë

Internews Kosova (I/KS) shpall thirrjen për një kurs të ri për shqip – serbisht, si pjesë e projektit “Nxitja e shkëmbimit ndërkulturor mediatik”, të financuar nga ...

Vushtrri, qytetari dorëzon në polici kuletën me para, policia kërkon pronarin

Në stacionin policor në Vushtrri të enjten një qytetar ka dorëzuar një kuletë që e kishte gjetur në sheshin “Hasan Prishtina” në Vushtrri.

Komuna e Prishtinës do t’i ndihmojë me deri në 500 euro viktimat e dhunës në familje (DOKUMENT)

Komuna e Prishtinës ka hapur thirrjen për mbështetje financiare në vlerë prej 500 eurosh për viktimat e dhunës në familje.

IKSHPK thirrje qytetarëve për t'u vaksinuar

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike u ka bërë thirrje qytetareve të Kosovës që të vaksinohen kundër COVID-19.

Ambasada Amerikane në Kosovë bënë thirrje për vaksinim

Ambasada Amerikane në Kosovë ka bërë thirrje që të vazhdohet vaksinimi kundër COVID – 19.

"Peja Rock School" hap thirrje për shkollën verore

Shkolla e muzikës “Peja Rock School” ka hapur thirrje për t’u bërë pjesë e programit të shkollës verore ‘Summer School in Rock School’ për ...