Postet nga: thika

Dy të vrarë nga sulmi me thikë në Gjermaninë veriore

Dy persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën kur një palestinez 33-vjeçar, dyshohet i sulmoi me thikë të mërkurën, në një tren rajonal që ...

Prizren, në rrethana të panjohura një person sulmohet me thikë

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në Prizren një person i dyshuar në rrethana të panjohura e ka sulmuar me mjet të mprehtë - thikë një person.

Sekuestrohen dy armë zjarri dhe një thikë në Prishtinë

Policia ka njoftuar që ka sekuestruar dy armë zjarri dhe një thikë në Prishtinë, ku dy të dyshuarit janë dërguar në stacionin policor.

Pamje - Përleshje me thika në Fushë Kosovë

Një përleshje në mes dy personave ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Fushë Kosovë.

VIDEO – Policia ndjek dhe arreston një person në Tiranë që prodhonte dhe mbante armë pa leje

Policia e Shtetit Shqiptar ka bërë të ditur se ka arrestuar një person për armëmbajtje pa leje në Tiranë.

Katër të plagosur pas një sulmi me thikë në Norvegji

Të paktën katër persona janë therur me thikë në një sulm në Numedal, në juglindje të Norvegjisë, tha policia lokale.

Policia sekuestron thika dhe pistoletë plastike në shkollat e Vushtrrisë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka sekuestruar 7 thika, një boks të hekurt dhe një pistoletë plastike në shkolla të mesme të larta në Vushtrri.

Prizrenasi dyshohet se e kanosi me thikë nënën e tij

Një person është arrestuar dje në Prizren, pasi dyshohet se e kishte kanosur me thikë e më pas e kishte sulmuar fizikisht nënën e tij.