Postet nga: Thesari i shtetit.

Avdyli: A thua iu përgjigjen lutjeve me email avulluesit e 2.1 milionë eurove

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhi Avdyli ka ironizuar me vjedhjen e 2.1 milionë euro nga Thesari i Shtetit.

Ministria e Financave: Prishtina nuk i ka kryer procedurat për ekzekutimin e pakos 5 milionë euro për biznese

Ministria e Financave  ka dalur me një sqarim lidhur me pakot mbështetëse që po ofrojnë disa komuna për të ndihmuar bizneset e prekura direkt nga pandemia.

Historia e vjedhjes së 2 milionëve, flet ministrja e Financave

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami në intervistën përballë Jeta Xharrës është pyetur edhe për vjedhjen e 2 milionë e 70 mijë eurove nga Thesari i Shtetit dy muaj ...

A ka shpresë Kosova t’i kthejë 2 milionë eurot e vjedhura?

Në debatin e KALLXO.com sonte po debatohet për aferën e 2 milionë eurove të vjedhura nga Thesari i Shtetit dhe buxhetin e shkurtuar për vitin 2021.

Zëvendësministri Krasniqi tregon a do të kthehen 2 milionë eurot e vjedhura nga Thesari

Në debatin e KALLXO.com sonte po debatohet për aferën e 2 milionë eurove të vjedhura dhe për buxhetin e shkurtuar për vitin 2021.

Skandali i 2 milionëshit, Gjykata merr vendim të ri ndaj të dyshuarve

Gjykata e Prishtinës, ka marrë vendimi me të cilën iu ka vazhduar masën e paraburgimit prej 30 ditëve, dy të dyshuarve, Labinot Gruda dhe Kadri Shala, pë...

Policia po heton mënyrën e ardhjes së Kadri Shalës nga Turqia në Kosovë

Policia e Kosovës ka filluar të hetojë mënyrën e ardhjes së Kadri Shalës, të dyshuarit për shpëlarje parash në rastin e ‘avullimit’ të mbi 2 ...

Rrëfimi i Kadri Shalës për skandalin e 2 milionëve

Pasditen e së mërkurës së javës së kaluar, përmes një konference të jashtëzakonshme për media, ministrja e financave Hykmete Bajrami njoftoi opinionin për ...