Postet nga: Teuta Krusha

Gjuajti me armë në aheng familjar, dënohet me 700 euro gjobë

Fatmir Hajdari, i akuzuar së në fejesën e 2 djemve të tij në fshatin Krushë të Vogël, ka gjuajtur me armë zjarri është gjetur fajtor dhe është dënuar ...

Dosja e Prokurorisë për dy ish-zyrtarët e Prizrenit të akuzuar për këmbimin e pronës publike kundërligjshëm

Kundërshtojnë aktakuzën për korrupsion ish zyrtarët ligjorë të Komunës së Prizrenit

300 euro gjobë për armë pa leje

Gjykata në Prizren, e ka gjetur fajtor dhe e ka dënuar me 300 euro gjobë të akuzuarin Shaban Morina për veprën penale armëmbajtja pa leje.

I akuzuari nuk u ftua nga gjykata, dështon gjykimi ndaj tij

Në Gjykatën e Prizrenit ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore, ndaj Fatmir Hajdarit i cili po akuzohet se në një aheng familjar në fshatin Krushë të Vogë...

Ish zyrtarët ligjorë të Komunës së Prizrenit, i mohojnë akuzat për keqpërdorim të detyrës

Arben Krasniqi, ish-udhëheqës i sektorit Ligjor të Komunës së Prizrenit dhe Shqipëron Krasniqi, ish-përfaqësues ligjor i kësaj komune, në seancën e sotme ...

Dosja e Prokurorisë: Dy të akuzuarit me profil të rremë kishin porositur telefon të shtrenjtë, dhe ia grabisin punëtorit të postës

Në mungesë të avokates të njërit të akuzuar, ka dështuar të mbahet shqyrtimi fillestar në rastin ku dyshohet se dy të pandehur me kanosje dhe nën kë...

Gjykimi i ish-drejtorëve të Mytaher Haskukës, dëshmitari tregon si u dëmtua nga veprimi i të akuzuarve

Gjykimi ndaj ish-drejtorëve të Mytaher Haskukës, me propozimin e prokurorit ka vazhduar me dëgjimin e dëshmitarit.

 Gjykimi ndaj ish-drejtorëve të Komunës së Prizrenit vazhdoi me fjalën hyrëse

Gjatë ditës së sotme është mbajtur gjykimi ndaj tre ish-drejtorëve të Komunës së Prizrenit, Levent Kasëmi, Fejzë Kabashi dhe Refik Shaqiri, të cilët po akuzohen ...