Postet nga: teuta haxhiu

Haxhiu kritikon mungesën e ministrave në diskutimin për gjendjen në Luginë të Preshevës

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu ka kritikuar ministrat e Qeverisë së Kosovës për mos marrjen pjesë në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ku është ...

Përplasje mes deputetes së AAK-së dhe atij të VV-së

Teuta Haxhiu, deputete e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë se disa prej kolegëve të saj kishin shëtitur në disa prej vendeve ...

Deputetja e AAK-së i kundërpërgjigjet Kurtit për rrëzimin e Qeverisë

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu ka deklaruar se subjekti i saj politik është i përgatitur për zgjedhje në rast se iniciohet mocion mosbesimi ndaj Qeverisë së Ramush Haradinajt.

Deputetja e AAK-së: Arsimi po politizohet

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu në seancën e sotme të Kuvendit kritikoi mosmarrëveshjet mes Ministrisë së Arsimit dhe SBASHK-ut, për kompensimin e orëve të humbura në ...

Deputetja e AAK-së: Qeveria e Isa Mustafës i ka injoruar mësimdhënësit

Në seancën e sotme të Kuvendit është hapur debate për grevat të cilat kanë përfshirë sektorin publik në Kosovë.

Deputetja Arbërie Nagavci padit për shpifje deputeten Teuta Haxhiu

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka paditur për shpifje kolegen e saj nga AAK, Teuta Haxhiu.

Deputetja- deputetes: Ti je budallaqe! (VIDEO)

Deputetet e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci (LVV) dhe Teuta Haxhiu (AAK) janë përplasur sot në mbledhjen e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sporte, ...

Teuta Haxhiu përplaset me Glauk Konjufcën dhe Avdullah Hotin

Në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, e cila është duke vazhduar, ka pasur një polemikë mes deputetes së AAK-së, Teuta Haxhiu, dhe atij të Lëvizjes Vetëvendosje, ...