Postet nga: teuta haxhiu

Gashi: Mos e politizoni çështjen e të pagjeturve, fajtore është vetëm Serbia

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi gjatë seancës plenare u shpreh se nuk duhet të ketë përqarje në çështjen e trajtimit të ...

Teuta Haxhiu i drejtohet Listës Serbe: Ju i përfaqësoni interesat e Beogradit

Deputetja e AAK-së Teuta Haxhiu, tha se shqiptarët që jetojnë në cn e Jugut, paguajnë qira për vite të tëra, përderisa pronat e tyre sipas saj ...

Haxhi Avdyli dhe Teuta Haxhiu polemizojnë në Komisionin për Hidrocentralet se "kush po bën politikë"

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, dhe deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu, janë përplasur në Komisionin Hetimor Parlamentar për Hidrocentralet, duke akuzuar njëri-tjetrin se kush po heton e ...

Kritikohet ministri Arban Abrashi për mos prezencë në seancën e Kuvendit

Kuevndi i Kosovës është duke mbajtur seancë të rregullt parlamentare, ndërsa deputet janë duke shtruar pyetjet e tyre parlamentare për ministrat e Qeverisë.

Deputetja e AAK-së dhe LVV-së përplasen për përkrahjen ndaj komunitetit egjiptian

Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur diskutimet për shqyrtimin e parë të Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për festat zyrtare në Republikën ...

AAK e përkrah futjen e Konventës së Stambollit në Kushtetutë, fton edhe komunitetin serb për mbështetje

Teuta Haxhiu, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, tha se e mbështesin propozimin për ta amendamentin Kushtetues.

Teuta Haxhiu: Është për keqardhje 'spektakli', që po ndodh në zyrat e Veteranëve të Luftës së UÇK-së

Teuta Haxhiu nga Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës tha se është për keqardhje “spektakli”, që po ndodh në zyret e Veteranëve ...

Haxhiu: Shumë fëmijë nuk kanë pasur fare qasje në mësimin në distancë

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiu në seancën e sotme të Kuvendit ka thënë se një numër i madh i ...