Postet nga: testi pisa

Arbërie Nagavci thotë se duhet mobilizim i përgjithshëm për sistemin e Arsimit në Kosovë

Deputetja e Vetëvendosjes dhe ish-drejtorja për Arsim në komunën e Prishtinës, Arbërie Nagavci, ka reaguar pas publikimit të rezultateve të PISA-s.

Ministri Bytyqi thotë se rezultatet në PISA nuk janë ato që janë pritur

Ministri në largim i Arsimit, Shyqyri Bytyqi, gjatë prezantimit të rezultateve të PISA-s, tha se këto nuk janë rezultate që janë pritur dhe dëshiruar.

Zeka: Shumica e deputetëve nuk do ta kalonin testin PISA

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit, ku po bisedohet për gjendjen e arsimit në Kosovë tha se shumica e deputetë...

Komuna e Gjakovës i gostitë me pop-kek pjesmarrësit në testin Pisa

Ndonëse rezultatet e testit PISA për vitin 2018-të ende nuk janë publikuar, në shkollën SH.F.M.U. Zekerija Rexha të Komunës së Gjakovës është ...

Në Komisionin për testin PISA, një anëtar i dyshuar për plagjiaturë e tjetri për vjedhje

Pjesë e Komisionit për mbikëqyrjen e testit ndërkombëtar PISA dhe hartimin e Planit të veprimit vazhdojnë të jenë edhe dy anëtarë, të cilët dyshohen ...

Përfundon Testi PISA 2018

Testimi Ndërkombëtar PISA ka përfunduar sot, ndërsa nxënësit nga Drenasi ishin të fundit që iu nënshtruan atij.

Haradinaj: Na duhet rezultat më i mirë në Testin PISA

Kryeministri Ramush Haradinaj konstatoi sot se duhet rezultat më i mirë në Testin PISA.

168 nxënës në Gjilan i nënshtrohen fazës së parë të testit PISA

Ka nisur të enjten faza e parë e testit PISA 2018, ku 168 nënës të tetë shkollave të Gjilanit do të provojnë dijen e tyre.