Postet nga: terrorizëm

I arrestuari sonte në Prishtinë për dhunë në familje në muajin shkurt u lirua nga akuza për terrorizëm

Sonte në rrugën ‘Bill Klinton’ një person me inicialet K.M. u arrestua nga Policia e Kosovës, nën dyshimin për dhunë në familje dhe kërcë...

Del para gjykatës serbi i akuzuar për terrorizëm dhe mashtrim për punësim

Shtetasi i Serbisë dhe i Kosovës, Sërba Andiq, ka dalë sot para gjyqit për t’u përgjigjur në akuzat për terrorizëm të ngritura nga ...

Prokuroria tregon planin e sulmit ndaj serbëve në veri për t’i fajësuar shqiptarët

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj S.A., për veprat penale, “Përgatitja e veprave terroriste ose veprave penale kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së Republikës së ...

I akuzuari pranon se e kërcënoi Ramush Haradinajn

Bledart Elshani, 23 vjeçar, pranoi sot para gjykatës se ka bërë shtytje për kryerjen e veprave terroriste dhe ka mbajtur armë pa leje .

VIDEO - Planifikonin sulme terroriste ndaj KFOR-it, diskotekave në Graçanicë dhe Kishës Ortodokse, dënohen me 25 vite burgim

Gjashtë të akuzuarit për planifikimin sulmeve terroriste ndaj KFOR-it, dhe disa diskotekave e kishave ortodokse serbe në Kosovë janë shpallur fajtorë dhe janë dënuar me 25 vite burgim nga ...

Prishtinë: Gjashtë muaj burgim për publikimin e statuseve në Facebook

Gjashtë muaj burgim do i  mbajë Berat Qamili për postimet e tij në Facebook gjatë 2017-tës.

E ‘tradhtojnë’ lotët të akuzuarin që pranoi fajin për terrorizëm

Berat Qamili nuk arriti t’i mbajë lotët kur pranoi fajisin për akuzën për terrorizëm para gjykatësës Albina Shabani – Rama.

I akuzuari për terrorizëm: Na torturuan fizikisht e psikikisht në polici

Në gjykimin e Bujar Behramit, Resim Kastratit, Gramos Shabanit, Albert Ademajt, Leutrim Musliut dhe Edona Halitit, të akuzuar për terrorizëm, u pretendua se policia kishte ushtruar dhunë fizike ...