Postet nga: Termokos

Fakulteti i Filologjisë tash e tre ditë pa ngrohje

Në ditët kur ka filluar të bjerë bora e parë dhe temperaturat minimale kanë shkuar deri në -4  gradë celsius, në Fakultetin e Filologjisë të Universitetit të Prishtinës ë...

Termokos fillon sezonin e ngrohjes me 15 tetor

Ngrohtorja e kryeqytetit  “Termokos” është e gatshme që të nisë sezonin e ngrohjes me 15 tetor në qoftë se kushtet klimatike do të jenë të nevojshme.

‘Termokos’ i gatshëm për fillimin e sezonit të ngrohjes

Ngrohtorja e qytetit “Termokos” është e gatshme që të nisë sezonin e ngrohjes, i cili pritet të fillojë më 15 tetor.

Termokos nis punimet për zgjerimin e rrjetit të ngrohjes

Ngrohtorja e qytetit “Termokos” ka filluar punimet për rehabilitimin dhe zgjerimin e rrjetit të ngrohjes në Prishtinë.

Tri lagje të Prishtinës vazhdojnë të kenë mungesë të ujit të pijshëm

Ujësjellësi “Prishtina” ka treguar dëmtimi i gypave mund të jetë shkaktar i mungesës së ujit në tri lagje të Prishtinës.

Vëllai i kandidatit për asamble nga VV-ja në krye të Termokosit

Arsim Fetahu, vëllai i kandidatit për asamblist nga Lëvizja Vetëvendosje, Fatmir Fetahu është zgjedhur kryeshef ekzekutiv në Ndërmarrjen Publike “Termokos”, në të cilën është ...

Fillojnë punimet për zgjerimin e rrjetit të ngrohjes në kryeqytet

Punimet për rehabilitimin dhe zgjerimin e rrjetit të ngrohjes kanë nisur sot në lagjen “Kalabria”.

Paria e ‘Termokos’-it qeras veten me mijëra euro (Dokument)

Hiç më pak se 25 mijë euro kanë marrë krerët e ndërmarrjes ‘Termokos’ në emër të “stimulimit të performancës vjetore”.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!