Postet nga: Tërmeti i Shqipërisë

9 të arrestuarit për tërmetin në Shqipëri sot para gjykatës

Nëntë personat e arrestuar të shtunën e 14 dhjetorit për shembjen e ndërtesave pas tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri, do të dalin sot para ...

Tërmeti rrit kërkesën dhe çmimet e banesave me qira në Durrës

Deri më 26 nëntor, dita kur një tërmet 6.4 i shkallës Rihter goditi qytetin bregdetar të Durrësit duke shkaktuar 51 të vdekur dhe qindra të plagosur, Islam Shqopa jetonte ...

Gazetarëve nuk u lejohet hyrja në kampin e të strehuarve nga Shqipëria në Prizren

Gazetarëve nuk po u lejohet hyrja brenda kampit gjerman në Prizren, aty ku janë strehuar qindra qytetarë nga Shqipëria pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit edhe pse ...

Rrëfimi se si e paralajmëroi eksperti grek tërmetin në Shqipëri

Shqipëria u trondit mëngjesin e 26 nëntorit nga një tërmet prej 6.4 ballësh, nga i cili deri më tani kanë vdekur 49 persona.

Haskuka: Në Prizren po vijnë edhe njerëz që s’janë prekur nga tërmeti

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka në një prononcim para mediave ka bërë të ditur se që nga dita e mbrëmshme janë ardhur mbi 80 persona që ...

Lokacionet në Shqipëri ku ndihmat janë të nevojshme

Vullnetarë nga të gjitha trojet shqiptare po vazhdojnë të jenë të angazhuar për dërgimin e ndihmave për në Shqipëri.

Forumi për Iniciativë Qytetare grumbullon ndihma për Shqipërinë

Forumi për Iniciativa Qytetare ka hapur dyert për grumbullimin e ndihmave për qytetarët shqiptarë të prekur nga tërmeti. Tërmeti që goditi Shqipërinë të ...

Kryqi i kuq i Kosovës i ndanë 10 mijë euro për Shqipërinë

Kryqi i Kuq i Kosovës i ka ndarë 10 mijë euro për Shqipërinë, pas tërmetit tragjik të se martës.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!