Postet nga: tërmet

Tërmet në Greqi

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë është regjistruar në Greqi.

Rritet numri i të vdekurve nga tërmeti në Japoni

Në motin e keq dhe rrugët e dëmtuara, ekipet e shpëtimit në Japoni kërkuan të premten edhe 222 persona që janë ende të zhdukur, katër ditë ...

Japonia goditet nga një tërmet i fuqishëm, paralajmërohet cunami

Një tërmet me magnitudë 7.5 goditi Japoninë perëndimore sot, duke shkaktuar një paralajmërim për cunami, sipas Shërbimit Gjeologjik të Shteteve të Bashkuara dhe Agjencisë Meteorologjike të ...

Bosnja goditet nga një tërmet me magnitudë 4.9 shkallë

Tërmet me magnitudë rreth 5 shkallë goditi Bosnje dhe Hercegovinën këtë të shtunë rreth orës 21:00.

Dhjetëra njerëz ende të zhdukur nga tërmeti që la 137 të vdekur në Kinë

Dhjetëra njerëz vazhdojnë të jenë të zhdukur pas tërmetit 6.2 ballësh, i cili e goditi provincën veriperëndimore të Kinës Gansu, të hënën ...

Tërmet vdekjeprurës në Kinë

Të paktën 118 persona janë vrarë dhe më shumë se 250 janë plagosur në tërmetin me magnitudë 6.2 që goditi provincën rurale Gansu në veriperëndim të Kinës.

Tërmet në Shqipëri, ndjehet edhe në Kosovë

Një tërmet me magnitudë 3.4 ballë është regjistruar në Shqipëri.

Termet në Shqipëri

Një termet para pak minutash ka goditur Shqipërinë.