Postet nga: tërheqja nga siria

Gjenerali amerikan kundështon hapur Trumpin për tërheqje të trupave nga Siria

Gjenerali amerikan për Lindje të Mesme, Joseph Votel ka thënë se ai nuk pajtohet me vendimin e presidentit amerikan, Donald Trump për të tërhequr trupat amerikane ...

Trump realizon vizitë të papritur në Irak

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Melania Trump kanë bërë një vizitë të paparalajmëruar në Irak, duke i vizituar trupat amerikane pë...

Trump i vendosur për tërheqjen nga Siria

Presidenti amerikan, Donald Trump nuk do të ndryshojë mendimin për tërheqjen e trupave amerikane nga Siria, tha shefi në detyrë i personelit të tij të dielën.

Macron shpreh keqardhje për tërheqjen e trupave amerikane nga Siria

Presidenti francez, Emmaneul Macron ka thënë se i vjen thellësisht keq ndaj vendimit të fundit të homologut të tij amerikan, Donald Trump për tërheqjen e trupave ...

Trump mbron sërish vendimin e tij për tërheqjen e trupave nga Siria

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka mbrojtur sërish vendimin e tij për tërheqjen e trupave amerikane nga Siria, duke thënë se trupat fillimisht do ...

Putin: Rusia ka tërhequr mijëra trupa nga Siria

Presidenti rus, Vladimir Putin ka njoftuar se rreth 1,000 anëtarë të personalit ushtarak dhe dhjetëra pjesëtarë tjerë të forcave ajrore janë tërhequr nga Siria në ditët ...