Postet nga: tentim-grabitja

Çfarë armë u përdorën në tentim-grabitjen e argjendarisë në Prizren?

Më 15 nëntor pronari i një argjendarie në Prizren dhe djali i tij janë plagosur nga plumbat e shkrepur nga një grup prej tre personash, të cilët tentuan t’...

Tentim-grabitja në Prizren, janë arrestuar 3 të dyshuar

Admir Shala, kryeprokuror i Prokurorisë së Prizrenit, lidhur me rastin e tentim-grabitjes që ka ndodhur në një argjendari në Prizren ka njoftuar se tashmë janë arrestuar tre të dyshuar.

Të dyshuarit për tentim-grabitjen në Prizren i marrin me forcë një qytetari veturën dhe largohen

Një tentim-grabitje ka ndodhur sot rreth orës 17:00 në një argjendari në rrugën “Adem Jashari” në Prizren.

Tentim grabitja, njëri nga të plagosurit është në gjendje të rëndë

Dy persona mbetën të plagosur në tentim grabitjen e armatosur, që u krye sot rreth orës 17:00 në magjistralen Prishtinë-Gjilan.

"Besa Security": Furgoni ynë u sulmua me armë të kalibrit të rëndë, dy punonjës janë plagosur

Një tentim grabitje e armatosur, shënjestër e së cilës ishte një automjet i kompanisë “Besa Security”, ka ndodhur sot rreth orës 17:00 në magjistralen Prishtinë-Gjilan.

I vrari gjatë grabitjes në Shtime kishte 41 vepra penale

Personi që ka mbetur i vrarë gjatë një grabitje në Shtime ishte i njohur për Policinë dhe Prokurorinë.

I Kërkojnë 100 Euro Duke e Kërcënuar me Armë

Një person nga Dobërçani i Gjilanit raportoi në polici se tre persona e kërcënuan me armë duke ia kërkuar 100 euro.

Arrestohet i Dyshuari Për Tentim-Grabitje Në Barnatore

Policia e Kosovës njoftoi se pas disa muaj hetimesh ka arritur ta identifikojë dhe kap të dyshuarin që para një viti tentoi të grabisë një barnatore në qytetin e ...