Postet nga: tensione

Shqipëri, ambasada e SHBA “e shqetësuar” për tensionet në parlament

Në Shqipëri, ambasada e Shteteve të Bashkuara u shpreh sot “e shqetësuar për zhvillimet e fundit në parlamentin e Shqipërisë”. Në përgjigje të interesit të ...

Kuvendi në Shqipëri kthehet në 'fushëbetejë' - Deputetët e opozitës marrin karriget e mazhorancës dhe i përmbysin në foltore

Ende pa nisur seanca, disa nga deputetët e “Rithemelimit”, kryesuar nga Sali Berisha kanë shkuar në Kuvend duke krijuar kaos.

Tensione në parlamentin shqiptar, opozita tenton të bllokojë mbledhjet

Në Shqipëri, tensioni mes opozitës dhe shumicës vijon të mbetet i lartë, me një grup deputetësh demokratë të cilët sot bllokuan fillimisht zhvillimin e mbledhjes ...

VIDEO - Përplasja në gjykimin për sulm me granata në lokalin e berberit Riza

Në Gjykatën e Prishtinës, 11 të akuzuar janë ulur që të përballen me akuzat që prokuroria po u vë në barrë lidhur me rastin kur dy lokalet “Riza ...

Tensionet në veri, BE: Zgjedhjet e parakohshme të shpallen sa më shpejtë

Bashkimi Evropian ka reaguar edhe njëherë pas tensioneve në javën e fundit në veriun e Kosovës.

Seancë e tensionuar në Kuvendin e Shqipërisë për 'rastin McGonigal'

Kryeministri Edi Rama nuk mori pjesë në seancën parlamentare ku ishte parashikuar të zhvillohej interpelanca e thirrur nga Partia Demokratike (PD) për lidhjet e ish-agjentit të lartë të ...

Kurti për 'Guardian': Nga largimi i barrikadave mund të ketë pasoja, duam të jemi të kujdesshëm

Gazeta prestigjioze britanike "The Guardian, i ka kushtuar sot një artikull Kosovës lidhur me zhvillimet e fundit me plot tensione në Veriun e Kosovës. 

A duhet Kosova ta shtyjë vendimin për ndalimin e targave ilegale të automjeteve?

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, deklaroi se të gjithë do donin të shihnin zgjatje të masave sa i përket targave të automjeteve, e ...