Postet nga: tenis

Gjokoviq tërhiqet nga pjesëmarrja në turneun në Shtetet e Bashkuara

Tenisti Novak Gjokoviq njoftoi zyrtarisht tërheqjen nga pjesëmarrja në turneun Indian Wells, thanë organizatorët të dielën vonë, duke sinjalizuar kështu se mund të jetë refuzuar ...

Ndalohet ekspozimi i flamujve të Rusisë dhe Bjellorusisë në turneun e tenisit ‘Australian Open’

Flamujt e Rusisë dhe Bjellorusisë janë ndaluar nga turneu i tenisit 'Australian Open' pas një incidenti në fushë.

“Bad Boy” i tenisit, rrugëtimi i Kyrgios nga droga, dhuna e mendimet për vetëvrasje te finalja e Wimbledonit

Nick Kyrgios është një nga tenistët më atipikë të këtij sporti. 27-vjeçari austrialian me origjinë greke shpeshherë bëhet protagonist gjatë një ndeshje me gjeste të shë...

I riu nga Peja që po tregon suksese në tenis

16 vjeçari nga Peja, Melos Nallbani po tregohet shumë i suksesshëm në sportin e tenisit.

Novak Gjokoviq përfshihet në shortin e Australian Open

Novak Gjokoviq është përfshirë në shortin për turneun e Australian Open të javës së ardhshme, por pjesëmarrja e tij është ende në dyshim me një vendim ...

Gjokoviq para gjykatës, cilët janë skenarët?

Në Australi, të hënë do të zhvillohet seanca në rastin e tenistit serb Novak Gjokoviq. Atij iu ndalua hyrja në këtë shtet për shkak se siç u ...

Dokumentet: Gjokoviqit iu dha mundësia për mosvaksinim pasi në dhjetor doli pozitiv me COVID-19

Novak Gjokoviqit iu dha mundësia për mosvaksinim pasi doli pozitiv me COVID-19 në dhjetor, tregojnë dokumentet e gjykatës.

Tenis, Kosova e gatshme për Kampionatin Botëror

Kombëtarja e Kosovës është e gatshme për Kampionatin Botëror në tenis i cili mbahet nga 15 qershori deri më 19 qershor.