Postet nga: tenderi

Kompanisë që iu anulua dhënia e kontratës nga OShP, iu dha kontrata përmes koutimit

Pas raportimit në KALLXO.com, lidhur me pretendimet dhe dyshimet për tenderin për furnizim me pelet të Komunës Mitrovicë e Jugut, për nevoja të institucioneve komunale, ...

Historia e zvarritjes së tenderit të targave - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Pernime” po shfaqet hulumtimi rreth zvarritjes së tenderit në vlerë 1.4 milion euro për furnizim me targa.

Ministria e Mbrojtjes, ndau mbi 1.2 milionë euro për autobus e minibusë

Ministria e Mbrojtjes pritet që të bëhet me autobus dhe minibusë, pasi për këtë qëllim, dikasteri qeveritar i mbrojtjes ka ndarë 1 milion e 280 mijë euro.

Vërshimet në Malishevë, jepet tenderi për sanimin e dëmeve infrastrukturore

Afër  një muaj pasi që Malisheva u ballafaqua me vërshime, për shkak të reshjeve të shiut dhe të borës, kjo komunë ka dhënë tenderin pë...

Reagon MASh pas kallëzimit penal të LV-së për tenderin mbi 2.8 milionësh

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka dhënë sqarime sa i përket kallëzimit penal që është dorëzuar dje nga ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim ...

LVV dorëzon kallëzim penal ndaj ministrit të MASH dhe dy zyrtarëve të kësaj ministrie

Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Uka ka dorëzuar sot në Prokurorinë Speciale një kallëzim penal ndaj ministrit të Arsimit dhe Shkencës dhe dy zyrtarëve ...

Prizreni

Komuna e Prizrenit nënshkruan kontratë për studimin e fizibilitetit për teleferikun në Kala

Komuna e Prizrenit po vazhdon punët për jetësimin e projektit të teleferikut në Kala edhe pse kishte anuluar tenderin në vitin 2018. Tashmë kjo komunë ka nënshkruar ...

Policia shpenzon 53 mijë euro për uniforma të stafit civil

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka nënshkruar një kontratë me një operator ekonomik në lidhje me furnizimin e stafit civil me rroba dimërore dhe verore.