Postet nga: telegram

Kreshnik Gashi tregon kush ishin personat e arrestuar si anëtarë të grupit 'AlbKings'

Shtatë persona, pjesë të grupit ‘AlbKings’ në rrjetin social "Telegram" janë arrestuar më 30.05.2024.

Prokuroria demanton lajmet lidhur me rihapjen e grupit 'AlbKings'

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka demantuar raportimet të cilat kanë thënë se është hapur prapë grupi i njohur për intimidim, shqetësim e ngacmim të grave e të ...

Prokurorja që u doli në mbrojtje grave duke e "shpartalluar" grupin "AlbKings" në "Telegram"

Elza Bajrami, zëvendëskryeprokurore dhe njëherazi prokurore në Departamentin e Përgjithshëm në Prishtinë, ka njoftuar se është mbyllur përfundimisht grupi “AlbKings” në rrjetin social “Telegram”, ...

A është Telegrami "spiun në xhepin e çdo ukrainasi"?

Kurdo që Rusia shkrep raketa dhe dronë në drejtim të qyteteve ukrainase, telefonat mobilë lëshojnë dridhje dhe pastaj bie alarmi i pakëndshëm për paralajmërimin e ...

30 ditë paraburgim për të dyshuarin si administrator i grupit ‘Albking’, deklarohet avokati i tij

Gjykata e Prishtinës ka miratuar kërkesën e Prokurorisë për të ia caktuar masën prej 30 ditë paraburgim Edin Nevzadit, i dyshuari si njëri nga adminë...

Gjykata vendos për adminin e grupit 'Albkings'

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka vendosur më 18.04.2024 për caktimin e masës së paraburgimit për një muaj ndaj E.N, njërit prej administratorëve të grupit "Albkings" ...

I dyshuari për shpërndarjen e pamjeve denigruese të vajzave/grave në 'Telegram' sillet para gjykatës

Gjykata e Prishtinës pritet të vendosë të enjten më 18.04.2024 për caktimin e masës së sigurisë ndaj njërit prej të arrestuarve të grupit ‘AlbKings’.

Arrestohet njëri nga administratorët e grupit ‘Albkings’ në Telegram që shpërndanin pamje denigruese të vajzave

Është arrestuar një nga administratorët e grupit “Albkings” në rrjetin social “Telegram”, në të cilin shpërndaheshin të dhëna personale, emra, mbiemra, numra të telefonit si dhe video ...