Postet nga: telefoni

Brenda dy javësh kapet dy herë duke përdorur telefonin gjatë vozitjes, i merret patentë shoferi për tre muaj

Një shoferi në Mitrovicë që po drejtonte automjetin duke përdorur telefonin i merret patentë shoferi.

Qytetari nga Shtimja e dorëzon në polici telefonin që e gjeti në rrugë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur së një 41-vjeçar nga Shtimja, e ka dorëzuar në polici, një telefon që e kishte gjetur në rrugën ...

Plani operativ ‘Telefoni’, gjobiten shoferët nga policia

Policia e Kosovës ka zhvilluar sot planin operativ “Telefoni” me qëllim identifikimin e ngasëseve të veturave që përdorin telefonin në trafik.

Çfarë ndodh kur telefoni i juaj përfundon në ujë?

Edhe pse shumica e telefonave të mençur mburren se janë të papërshkueshëm nga uji dhe mund të "zhyten" disa metra, në realitet është më mirë të mos ...

Pajisja e cila e analizon urinën duke u vendosur në tualet, rezultatet dërgohen në telefon

Në panairin e madh të teknologjisë CES 2023 të këtij viti, u prezantua një produkt mjaft interesant, i destinuar për përdorim në tasin e tualetit, nga ku dë...

Honor prezanton telefonin e saj të ri të palosshëm

Honor ka prezantuar dy pajisje të reja në ofertën e saj. Bëhet fjalë për një telefon të palosshëm, Honor Magic Vs, i cili duhet të shfaqet ...

AGK dënon kërcënimin ndaj gazetares së KALLXO.com

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar në lidhje me publikimin e videos të KALLXO.com ku dëgjohet një shofer i autobusit, menjëherë pasi të një...

Nokia G11 - Bateri e fortë, ekran i madh

Pajisja më e fundit G11 e Nokia-s është projektuar si një zgjidhje buxhetore që përqendrohet në dy veçori kryesore - baterinë dhe ekranin. Me një ekran IPS 6,5 inç ...