Postet nga: telefona

Prezantohen modelet Honor 100 i Honor 100 Pro

Honor i ka prezantuar zyrtarisht dy smartfonë të rinj, Honor 100 dhe Honor 100 Pro.

Kushtetuesja përdori kritere favorizuese, eliminoi konkurrencën kur bleu 10 iPhone

Është e thirrur për të mbrojtur ligjshmërinë dhe kushtetutshmërinë e të gjitha ligjeve në Kosovë, por, Gjykata Kushtetuese gjatë vitit të kaluar ka shkelur Ligjin e Prokurimit ...

Konfiskohen telefona e pajisje të telefonave me vlerë mbi 70 mijë euro

Dogana e Kosovës ka konfiskuar sot në Prizren, telefona dhe pajisje të telefonave të dyshuar si kontrabandë, në vlerë mbi 70 mijë euro. Nga ky aksion i sotëm janë ...

Dogana e Kosovës konfiskon një sasi të konsiderueshme të telefonave

Dogana e Kosovës përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se ka konfiskuar një sasi të konsiderueshme të telefonave mobil.

Plaçkitet posta e shpejtë

Dy persona të maskuar e të armatosur, kanë plaçkitur një punonjës të një poste të shpejtë private, duke i marrë një sasi të të hollave, dy telefona dhe ç...

Nga 1 nëntori WhatsApp ndalon të funksionojë në disa telefona, lista

Përdoruesit e Apple dhe Android me modele të vjetra kanë vetëm disa ditë derisa WhatsApp t’i ndalojë ata të kenë akses në mesazhe, foto dhe video.

Samsung njofton për lansimin e smartfonëve të rinj të palosshëm, premiera e caktuar për 11 gusht 2021

Ky eveniment do të titullohet ‘Get ready to unfold' dhe, siç sugjeron titulli, është e përqendruar në disa telefona inteligjentë me ekran të palosur.

Sulmohet një person në Lipjan, ia marrin zingjirin dhe dy telefona

Një qytetar është sulmuar fizikisht dhe ka marrë lëndime të rënda trupore në komunën e Lipjanit.