Postet nga: teatri Kombëtar

Rrënimi i objektit të Teatrit Kombëtar Shqiptar si gjest antikosovar

 

Protesta kundër rrëzimit të Teatrit në Tiranë, lirohen 8 të arrestuarit

Sot janë liruar tetë personat që janë arrestuar gjatë protestës që është mbajtur të dielën për rrënimin e Teatri Kombëtar të Tiranës, raporton Top ...

Petrit Selimi: Nuk do ta kisha problem nëse do të rrënohej objekti i shëmtuar i Teatrit Kombëtar të Kosovës

Pas rrënimit të objektit të Teatrit Kombëtar të Tiranës, kryeshefi i Korporatës “Sfidat e Mijëvjeçarit” për Kosovë, Petrit Selimi, ka thënë se ...

Fillon të shkatërrohet teatri i ri dhe i shtrenjtë në Shkup

Vetëm shtatë vjet pas hapjes së tij madhështore, Teatri Kombëtar, MNT, në qendër të Shkupit, i cili u ndërtua si pjesë e projektit tepër ...

VIDEO: Protestuesit konfrontohen me Policinë në Tiranë

Në Tiranë është duke vazhduar protesta e qytetarëve pas rrënimit në orët e para të ditës së sotme të objektit të Teatrit Kombëtar.

380 mijë euro për Teatrin Kombëtar në 2020-tën, realizimi i shfaqjeve varet nga kriza me coronavirus

Teatri Kombëtar i Kosovës do të këtë një buxhet prej 380 mijë eurosh për vitin 2020.  Me këtë buxhet TKK-ja planifikon që të realizojë 6 premiera në skenë...

Teatri Kombëtar nis shfaqjet online

Teatri Kombëtar i Kosovës nga e premtja do të fillojë transmetimin livestream të shfaqjeve teatrale nëpërmjet faqes zyrtare në Facebook.

Në fillim të marsit, Teatri Kombëtar nis turneun nëpër komunat e Kosovës

Tri shfaqje të realizuara nga Teatri Kombëtar i Kosovës, nga 2 deri më 5 mars 2020, do të shfaqen në disa komuna të Kosovës.