Postet nga: Teatri Kombëtar i Kosovës

TKK-ja e shënon Ditën e Teatrit në hapësira të reja

Teatri Kombëtar i Kosovës (TKK) ka inauguruar sot hapësirat e reja në njërin prej anekseve të Pallatit të Rinisë në Prishtinë.

Teatri Kombetar

Objekt i ri apo renovim i objektit aktual? Dilema e Qeverisë për Teatrin Kombëtar pas planifikimit të buxhetit

Në projektbuxhetin e Qeverisë së Kosovës për 2022 janë ndarë 200 mijë euro projektin e “Teatri i ri Kombëtar”.

Në Teatrin Kombëtar u dha shfaqja e baletit “REVA & Wabi-Sabi” nga Italia

Në Teatrin Kombëtar të Kosovës sonte u dha shfaqja e baletit “REVA & Wabi-Sabi” nga Italia.

Pas një muaji grevë “artisti në thes të bërllokut” pezullon grevën, pretendon që ka gjetur shkelje të reja në Teatrin Kombëtar

Pas një muaj e tre ditësh grevë para Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, kandidati për udhëheqës artistik të Teatrit Kombëtar të Kosovës, ...

Emërimi në Këshillin Drejtues të Teatrit i anëtares së Vetëvendosjes, reagon ministri Çeku

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka reaguar pas raportimit të KALLXO.com se anëtarja e sapoemëruar nga ai për Këshill Drejtues të ...

Shfaqja "GISHTI" transmetohet sot në formatin livestream

Sonte në teatrot e Kosovës, në ora 21:00, në kuadër të programit online për muajin maj, nëpërmjet formatit livestream në Facebook, transmetohet shfaqja "GISHTI", prodhim i ...

Teatri Kombëtar nis 2020-ën me shfaqje në skenën e vogël

Shfaqja "Mosmarrëveshja" me tekst të Albert Kamysë dhe me regji të Fata Hysenit jepet sot reprizë në Teatrin Kombëtar të Kosovës.