Postet nga: Të kthyerit

'Harta' e ngjarjeve që përcollën 110 kosovarët e kthyer nga Siria

Pa u bërë 24 orë që kur ateruan në Kosovë 110 shtetas kosovarë që erdhën nga Siria, 3 burra janë të ndaluar, një i mitur është në paraburgim ndërsa 32 gra ...

 Foto nga qendra ku po mbahen gratë dhe fëmijët e kthyer nga Siria

104 gra dhe fëmijë që janë kthyer mbrëmë nga Siria për në Kosovë janë vendosur në Qendrën e Azilkërkuesve në Vranidoll.

Thaçi: Kthimi i kosovarëve nga Siria punë e mrekullueshme e institucioneve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përshëndetur kthimin e kosovarëve nga Siria.

Nëntë fëmijë të kthyer nga Siria me prindër të vdekur në luftë

Nëntë nga 74 fëmijët kosovarë që u kthyen dje nga Siria humbën prindërit e tyre në luftë.

ShBA-ja përgëzon Kosovën për të kthyerit nga Siria

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka përgëzuar Kosovën për operacionin e mbrëmshëm që solli në Kosovë 110 shtetas që po qëndronin ...

Prokuroria Speciale konferencë të jashtëzakonshme për të kthyerit nga Siria

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka organizuar konferencë lidhur me kthimin e shtetasëve kosovarë nga Siria.

Arrestohen katër të kthyer nga Siria

Katër burra janë arrestuar nën dyshimet se kanë marrë pjesë aktivisht në luftën në Siri.

110 të kthyer nga Siria, katër burra 32 gra e 74 fëmijë

Ministri i Drejtësisë ka folur sot për operacionin e kthimit të kosovarëve nga Siria.