Postet nga: të kthyerit nga siria

Fëmijët e kthyer nga Siria heqin simbolet fetare në shkolla

Vajza dhe djem, të kthyer nga zonat e luftës në Siri gjatë prillit të këtij viti, ditën e hënë, më 2 shtator, kanë filluar mësimin në ...

Bytyqi thotë se fëmijët e kthyer nga Siria do të integrohen në shkolla

Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi deklaroi sot se fëmijët të cilët janë kthyer nga Siria, këtë vit do të integrohen ...

Fëmijët e kthyer nga Siria, sërish në shkolla

Javën e ardhshme, më 2 shtator, pritet të fillojë procesi mësimor në shkollat e Kosovës.

Avokatja e të kthyeres nga Siria: Klientes time i thash se pas orës 24:00 je e lirë

Në një prononcim për KALLXO.com, mbrojtësja e njërës prej grave të kthyera nga Siria, avokatja Fehmije Bytyqi, ka thënë se ajo dhe klientja e ...

S’ka ende asnjë aktakuzë ndaj grave të kthyera nga Siria

 

MASHT: Fëmijët e kthyer nga Siria, kthehen në shkollë në shtator

Fëmijët kosovarë të kthyer nga zonat e konfliktit në Siri dhe Irak, do të fillojnë mësimin në muajin shtator, ka thënë zëvendësministri i Arsimit, ...

Apeli i lë në paraburgim dy të dyshuarit për terrorizëm që u kthyen nga Siria

Gjykata e Apelit e i ka refuzuar ankesat e avokatëve të dyshuarve për vepër terroriste që u kthyen nga Siria duke i lënë në paraburgim.

Sillen në Gjykatë grupi i fundit i grave të kthyera nga Siria

Edhe tri gra dhe dy vajza të mitura kanë dalë sot para Gjykatës në Prishtinë nën dyshimin se që nga viti 2014 e deri në prill të këtij ...