Postet nga: të burgosurit

Ekspozitë me punimet artistike dhe artizanale të të burgosurve

Për 20 vjetorin e themelimit të Shërbimit Korrektues të Kosovës, sot në ndërtesën e Qeverisë, ish Pallati i Rilindjes është hapur ekspozitë me punimet artistike dhe ...

Talibanët lirojnë dy pengje perëndimore që mbaheshin nga viti 2016

Dy pengje perëndimore u liruan nga paraburgimi taliban, në këmbim të lirimit të tre të burgosurve talibanë nga Qeveria e Afganistanit.

VIDEO: Viti i Ri brenda mureve të burgut të Lipjanit

Të mbyllur brenda katër mureve  për shkak të veprimeve të gabuara në shoqëri 82 gra dhe fëmijë do e kalojnë vitin e ri në burgun e Lipjanit.

Jeta në burgun e lehtë të Vushtrrisë

Përgjatë magjistrales Prishtinë- Mitrovicë, saktësisht në fshatin Smrekonicë, gjendet burgu i cili arrin të funksionojë pa roje.

Të Pakënaqur me Ligjin e Ri, të Burgosurit e Dubravës Bojkotojnë Punën

Janë bërë një javë qëkur ka filluar bojkoti i punës nga të burgosurit e pavijonit 6 të Burgut të Dubravës.

Video: Votimi në Burgun e Idrizovës

Të burgosurit në Maqedoni po shfrytëzojnë të drejtën për të votuar për balotazh, një ditë para se raundi i dytë i zgjedhjeve lokale të zhvillohet në ...

Të Burgosurit Shqiptarë në Angli Nxisin Reagime me Festimet për Krishtlindje

Disa fotografi të të burgosurve shqiptarë duke festuar Krishtlindjet në një burg anglez kanë shkaktuar pakënaqësi dhe trazira- si dhe bezdi për djathtistët në Mbretërinë ...

Të Pashqyrtuara Aplikacionet e të Dënuarve

Të Pashqyrtuara Aplikacionet e të Dënuarve

Për shkak të këtij mosshqyrtimi, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ia vazhdoi mandatin Komisionit Qeveritar për Njohjen e Statusit të ish të Dënuarve ...