Postet nga: tarifa 100

Pas vendimit të Qeverisë Kurti, Serbia rimerr primatin në tregun e Kosovës

Serbia e ka marrë primatin e importuesit me të madh në Kosovë krahasuar me vendet e rajonit. Qeveria e Kosovës kishte vendosur më 20 maj për heqjen e tarifë...

Pas Gjermanisë e Francës, edhe Britania e Madhe mirëpret heqjen e tarifës 100%

Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë ka përkrahur vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e tërësishme të tarifës ndaj mallrave serbe ...

Nënkryetari i LDK-së për tarifën: Veprimi i sotëm i qeverisë do të ketë sërish pasoja

Ndonëse njëra nga arsyet e prishjes së koalicionit qeverisës mes LVV-së dhe LDK-së ishte mos-heqja e tarifës 100% për mallrat nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, ...

Gjermania mirëpret vendimin e Qeverisë për heqjen e tarifës 100%

Ambasadori gjerman Christian Heldt ka folur për vendimin e Qeverisë së Kosovës për të hequr tarifën prej 100% ndaj produkteve të Serbisë dhe të Bosnja-Hercegovinës.

Haradinaj: Heqja e tarifës 100% nga Kurti, leje për ripushtimin ekonomik serb të Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar pasi kryeministri në detyrë, Albin Kurti, njoftoi se sonte pritet të merret vendimi pë...

Këto janë masat e reciprocitetit ndaj Serbisë (DOKUMENT)

Qeveria e Kosovës sonte pritet të marrë vendim për të hequr të plotë tarifën prej 100% ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë-Hercegovinës.

Eliot Engel, i shqetësuar me ‘taktikat’ e administratës Trump ndaj Kosovës

Eliot Engel, i shqetësuar me ‘taktikat’ e administratës Trump ndaj Kosovës

Eliot Engel, kryetar i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Dhomën e Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në një deklaratë ka ...

Hyn kamioni i parë me mallra të Serbisë pas heqjes së tarifës për lëndën e parë

Disa orë pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për të hequr tarifën prej 100% për lëndën e parë për produktet nga Serbia dhe Bosnja ...