Postet nga: tarifa 100 per qind

Haradinaj: Fatkeqësisht, tarifa i takon të kaluarës

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se tarifa 100 për qind tash i takon të kaluarës dhe se për ta kthyer atë vendim duhet të ...

Hoti: Qeveria e ka humbur shansin që ndërkombëtarët t’i bëjnë presion Serbisë

Nënkryetari i LDK-së, Avdullah Hoti, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë në detyrë për të hequr tarifën prej 100% dhe për të vendosur masat e reciprocitetit ndaj ...

(Dokument) Qeveria heq tarifën 100 për qind, vendos reciprocitetin me Serbinë

Qeveria në detyrë e Kosovës ka votuar për heqjen e tarifës 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë-Hercegovinës dhe zëvendësimin e ...

Borrell: Heqja e tarifës nga Qeveria e Kosovës - vendim i rëndësishëm

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së, Josep Borrell është shprehur i lumtur për vendimin e kryeministrit Kurti për heqjen e ...

Coronavirusi "shtyn" koordinimin LVV-LDK për tarifën 100 për qind

Lëvizja Vetëvendosje ka deklaruar se pas kthimit në normalitet nga coronavirusi do ta gjejnë koordinimin me partnerin qeverisës, Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK), për çështjen ...

Avdullah Hoti: Tarifa ndaj Serbisë të hiqet sot, menjëherë dhe plotësisht!

Zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, ka reaguar pas njoftimit nga kryeministri Albin Kurti se nuk do të hiqet tarifa 100 për qind ...

Avdullah Hoti: Më përpara prishet Qeveria se miqësia me ShBA

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria duhet të mblidhet për të hequr tarifën në mënyrë që të mos cenohen marrë...

Kryeministri Kurti takon nesër këshilltarin e kancelares Merkel dhe atë të presidentit Macron

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër paradite do të takojë një delegacion franko-gjerman, i përbërë nga këshilltarët kryesorë të kancelares gjermane Angela Merkel dhe ...