Postet nga: targat

Takimi në Bruksel - temë qendrore e bisedës mes Kurtit dhe ambasadorit të Francës e atij të Gjermanisë

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në një takim të përbashkët ambasadorin e Francës Olivier Guérot dhe atë të Gjermanisë, Jörn Rohde.

Osmani pret në takim ambasadorin e Gjermanisë, flasin për zhvillimet e fundit dhe dialogun me Serbinë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë, Jörn Rohde.

Kurti thotë se është i angazhuar që në orët e mbetura të arrihet zgjidhja për targat

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar në lidhje me takimin e djeshëm në Bruksel dhe me vendimin për shtyrje për 48 orë të fillimit të shqiptimit ...

Kurti: Korrigjimi i gabimit të Borrell është i domosdoshëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është deklaruar në lidhje me takimin e djeshëm në Bruksel dhe me vendimin për shtyrje për 48 orë të fillimit të shqiptimit ...

Ambasadori gjerman: Absurde të përshkallëzohet situata si pasojë e targave

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka reaguar në lidhje me shtyrjen për 48 orë të fillimit të shqiptimit të gjobave për pronarët e automjeteve me targa ...

Vuçiq, komunitetit serb në Kosovë: Ruajeni paqen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se ka kërkuar nga përfaqësuesit politikë të serbëve nga Kosova që të ruajnë paqen dhe stabilitetin.

SHBA i kërkon Qeverisë së Kosovës ta shtyjë për 48 orë fillimin e shqiptimit të gjobave

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ka njoftuar se ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të shtyjë për 48 orë fillimin ...

Komandanti i KFOR-it u bën thirrje të gjitha palëve që të shmangin çdo veprim që mund të çojë në përkeqësim të situatës

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, është takuar sonte me ministrin e Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, për të diskutuar për situatë...