Postet nga: targat

Vuçiq paralajmëron masa ekonomike dhe politike ndaj Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se autoritetet në Prishtinë po demonstronin forcë dhe se ata kishin interpretuar sipas dëshirës së tyre Marrëveshjen e Brukselit kur ...

Policia e Kosovës përdor gaz lotsjellës në pikën kufitare në Bërnjak

Në pikën kufitare në Bërnjak, Policia e Kosovës është detyruar të përdorë gaz lotësjellës për shkak të një incidenti të vogël.

FOTO: Serbët mbajnë të bllokuara rrugët dhe protestojnë edhe në mot me shi

Janë bërë më shumë se 10 orë që qytetarët e veriut kanë bllokuar rrugët në afërsi të  pikës kufitare në Jarinje.

ShBA: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet në veri

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë kërkuar nga Kosova dhe Serbia që të ulin tensionet e mëtejshme, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës që të zbatojë ...

MPB-ja tregon mënyrën e pajisjes së qytetarëve me leje të përkohshme për targat

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se nga nesër qytetarët mund të pajisen me leje të përkohshme për targa në të gjitha Qendrat e ...

Rada Trajkoviq akuzon Vuçiqin për keqinformim të serbëve

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane për serbët nga Kosova, Rada Trajkoviq ka reaguar lidhur me ngjarjet e fundit në veri të Kosovës.

Sveçla pas situatës në veri të Kosovës: Situata është e qetë, Policia po siguron lëvizjen e njerëzve dhe të mallrave

Për zhvillimet që po ndodhin në veri të vendit, bllokimin e dy pikave kufitare në Zubin Potok dhe angazhimit të Njësive Speciale të Policisë së Kosovës, ka ...

Zbatimi i pjesshëm i marrëveshjes për targat

Automjete me targa që bartin akronimet e qyteteve të Kosovës dhe që lëshohen nga autoritetet në Serbi, vazhdojnë të qarkullojnë në katër komunat në veri të Kosovë...